Geçenlerde banada lazım oldu bulmam biraz zor oldu ama bulmuşkende paylaşayım dedim. Benim yaşadığım sorun telefonun kilit kodunu unuttum çözümüde anlatayım yapamayanlara kolaylık olur.  (Lütfen işleme başlamadan önce uyarıları dikkatlice okuyun) Öncelikle telefonu sim kartı içinden çıkarıp açın o zaman kilit kodu istemeyecektir. Telefon tamamen açıldıktan sonra şu kodu ekrana girin;

*2767*3855#

Daha sonra ekranda 1 dakika beklemenizi söyleyen bir yazı çıkacaktır. Bu esnada telefona herhangi bir müdehalede bulunmayın. 1 dakika sonunda telefon kendini kapatıp açacak ve ilk günkü gibi olacaktır. Format sonrası telefonun kilit kodu sekiz tane sıfır (00000000) olacaktır. Geçmiş olsun :)

Dikkat!

1-) Format atmadan önce telefon hafızasındaki tüm verilerinizi hafıza kartınıza taşımayı unutmayın. Aksi taktirde bilgileriniz bir daha geri döndürülemeyecek şekilde silinecektir.

2-) Formattan önce tüm verilerinizi yedeklediğiniz hafıza kartınızı telefonunuzdan çıkarın. (Normalde hafıza kartına format atmaz ama yinede biz önlemimizi alalım)

Kod çalışıyor kesinlikle deneme yapmayın tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Herhangi bir modelde çalışmaz ise modeli ve yaşadığınız sorunu kısaca özetleyen bir yorum yazın veya e-mail yazın yasin.tunc.toka@hotmail.com